[cs] Česká verze

Blog

Povídka : Planeta Iremae 3

Posted on Friday 1st of August 2003 09:40:56 AM

Článek o povídce, kterou píši.

Je tomu již dávno, co jsem se pokoušel napsat nějakou tu krátkou povídku. Nepodařilo se a tak jsem se dále pokoušel napsat spíše nějakou textovou hru. Výsledkem je několik vesměs nedokončených programů pro počítač SHARP a nějaký ten nedodělek v Pascalu. Asi před rokem jsem však v době, kdy jsem neměl přístup k počítači, pokusil napsat něco na papír. Výsledkem byla třetí kapitola scifi-fantasy povídky. Bohužel zatím nevím, do které z těchto skupin bude konečné dílo patřit. Jednak ještě nemám domyšlený děj a druhak neznám pravidla klasifikace, jedno je však jisté: nebude to vhodné ke čtení.

Moje literární schopnosti byli již na základní škole hodnoceny pouze jako chvalitebné a na gymnáziu byla obvyklá známka 3. K tomu přidejme ještě neznalost mezilidských vztahů a psychologie obecně a vyjde jednoduchý závěr: primitivní text bez hlubší myšlenky. I tak může být výsledný produkt někomu ke prospěchu – třeba se inspiruje a napíše vlastní povídku.

Abych taky nastínil trochu děj: Chlápek přistane na planetě, kde existují kouzla. Aby se mohl vrátit musí podniknout cestu (jeden ze dvou klasických fantasy motivů) a objevuje jak kouzla fungují. Nakonec… Ještě to nemám domyšleno, ale budou tam určitě elfové, drak a nějaká ta zlá čarodějka, takže se je na co těšit. Taky kouzla asi nebudou podle pravidel fantasy, jelikož jsem moc knih s touto tématikou nepřečetl.

Možná to bude na povídku trochu moc dlouhé a hodila by se mi pomoc. Zvláště chování hrdinek bude asi problém. Nemám žádnou holku a že bych to odvozoval od mojí matky nepřichází v úvahu. Kdybyste měli zájem pomoci, tak se ozvěte na mail.

V současné době jsem dal k dispozici průběžnou pracovní verzi (podobně jako u dalších mých výtvorů). Rozhodně si pohlídám počet stáhnutí a nebudu očekávat žádné kladné reakce.

<< Previous post  Next post >>